Čistička vzduchu
Bionic
» Čištění vzduchu » Ionizace vzduchu » Výhody používání » Pylový kalendář

Ionizace vzduchu

Záporně nabité kyslíkové ionty (anionty nebo také O- ionty) nejsou ničím novým a umělým. Je všeobecně známo, že působí příznivě na naše zdraví, na psychiku a imunitní systém. Setkáváme se s nimi od svého prvního nadechnutí. Vzhledem k tomu, že jsou obsaženy ve vzduchu, kterého denně "zkonzumujeme" 15 kg (až 75.000 litrů), se dá dokonce říci, že žádného jiného léku, potravin ani tekutin, nespotřebujeme za celý život tolik, jako právě jich.

Vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat alespoň 800 zdraví prospěšných záporných iontů na cm3. A zatímco v přírodě (na horách, v lese, u moře atd.) dýcháme vzduch s koncentracemi až 10.000 v cm3, v interiéru se tyto hodnoty blíží nule. Dopady této trvalé nerovnováhy na zdraví jsou přitom nemalé, neboť právě na těchto místech trávíme většinu svého času! Pracujeme, učíme se, spíme. Převaha škodlivých - kladně nabitých iontů prokazatelně způsobuje bolesti hlavy, zvýšený krevní tlak, nervozitu, únavu a u citlivějších jedinců již po několika týdnech může odstartovat alergii, astma a deprese. Mnohdy zbytečně zdlouhavě a nákladně léčíme až následky, místo abychom mnohem jednodušeji a příjemněji řešili samotné příčiny. Vždyť velmi často stačí změnit prostředí kolem nás!

Již samotné zvýšení koncentrace záporně nabitých kyslíkových iontů má velmi pozitivní vliv na sliznice dýchacích cest. Většina alergiků tak zaznamená znatelné zmírnění obtíží již za několik hodin. Záporně nabité ionty přecházejí z plic do krve a následně upravují celou řadu tělesných pochodů. Zvyšují imunitu organizmu, zrychlují regeneraci buněk, působí proti volným radikálům, upravují hladinu serotoninu (hormonu štěstí), K+ elektrolytů a dalších neurotransmiterů, čímž upravují vzrušivost neuronů. Tím přispívají k duševní pohodě, prohloubení koncentrace, zlepšení paměti a obecně k vyšší mentální výkonnosti.

Bohužel díky znečištění ovzduší a civilizačním vymoženostem (zejména přístrojům produkujícím ozón a výrobkům z umělých hmot a vláken ve vnitřním prostředí, jako jsou tiskárny, kopírky, zářivky atd.) je O- iontů stále méně. Přes 60% populace, žijících převážně ve větších městech, dýchá většinu života vzduch, který je velmi vzdálený alespoň minimální doporučené úrovni O- iontů.

 

Copyright © 2024 Högner s.r.o. Všechna práva vyhrazena.